Facebook

Job i NG

Vi kan altid bruge flere instruktører i Nivå Gymnastikforening

Læs mere her.

Nivå Gymnastikforening er glade for nu at kunne tilbyde yogahold med opstart i uge 43.

Foreningen har fået kontakt til Jeannete Sönnergren, som er en entusiastisk svensk yogini, som færdiggjorde sin yoga uddannelse på University of Utah i 2012 med et "YTT 200h Yoga Alliance certificate", samt afklaret uddannelse i “Teaching yoga for athletes”.

I sin undervisning bruger hun en kombination af Ashtanga, Anusara og Hatha yoga traditioner, med enkelte elementer fra Pilates og YogaFit.

Jeanette har boet i flere forskellige lande, hvilket har givet hende en unik forståelse for kulturelle forskelle og mangfoldighed. Det afspejler sig i hendes nuancerede tankegang og måde at undervise på: med respekt for og opmærksomhed på hver enkelt elev.

Jeanette tilbyder hold for voksne samt mødre med deres nyfødte babyer. 

Vi glæder os til at byde jer velkommen.

Tilmelding dig HER