Facebook

Job i NG

Vi kan altid bruge flere instruktører i Nivå Gymnastikforening

Læs mere her.

Efter mange årtier i Nivå Gymnastikforening, hvor hun har ydet en en lang og dedikeret indsats, er Marianne Jørgensen, der til daglig er træner på NG's voksenhold ”Motion for mænd og kvinder 50+”, udnævnt til æresmedlem.

Marianne Jørgensen har i mere en 40 år været en meget flittig leder og et værdsat medlem af Nivå Gymnastikforening. Hun har blandt andet været bestyrelsesmedlem, næstformand og formand for NG's gymnastikafdeling og modtaget Lions Clubs Lederpris.

Hun har været træner på et utal af foreningens springhold, som hun førte til springturneringer og opvisninger, og hun blev hurtigt kendt for sine kreative og flotte opvisningsserier. Senere har hun haft mange af foreningens voksenhold for både mænd og kvinder. 

NG's bestyrelse ønsker at takke Marianne Jørgensen for hendes engagement i foreningen og ønsker hende tillykke med udnævnelsen som æresmedlem med håb op, at engagementet i foreningen forsætter mange år endnu.