Facebook

Job i NG

Vi kan altid bruge flere instruktører i Nivå Gymnastikforening

Læs mere her.

 Er du vild med gymnastik og en frisk pige mellem 5 og 10 år? Så har vi et tilbud til dig.

Sæsonen for breddegymnastikken er til ende, men idræts- og spring/rytmegymnasterne fortsætter frem til sommerferien. Du og dine holdkammerater har mulighed for at prøve kræfter med disse grene inden for gymnastikken de næste par måneder.

Vi opretter et hold fra den 23. april til den 25. juni (frem til skolernes sommerferie) for jer, der er nybegyndere inden for idræts- eller springrytmegymnastikken, men er parat til at prøve noget nyt og udfordrende.

Vi vil træne hver torsdag fra 18.00 til 20.00 i Holmegårdshallen, Holmegårdsvej 102, 2980 Kokkedal.

Det koster 250 kr. at deltage.
Er I interesserede eller har spørgsmål, er I velkomne til at kontakte os. I kan også finde mere information om foreningen såvel som idræts- og spring/rytmegymnastik på www.ng-gymnastik.dk.

Vi håber på at se jer

På Nivå Gymnastikforenings vegne

Suna Siobháin Prendergast og Nina Brorson Jensen

Kontakt:
Denne e-mail adresse bliver beskyttet mod spambots. Du skal have JavaScript aktiveret for at vise den. eller Denne e-mail adresse bliver beskyttet mod spambots. Du skal have JavaScript aktiveret for at vise den.