Facebook

Job i NG

Vi kan altid bruge flere instruktører i Nivå Gymnastikforening

Læs mere her.

Kære medlemmer/forældre til et medlem i Nivå Gymnastikforening
 
Fredensborg Kommune inviterer til workshop om Gymnastikkens Hus på mandag d. 13. april 2015 kl. 17.30-20 i mødelokalet på Kokkedal Skole.
 
Jeg vil opfordre til, at man møder op, hvis man har interesse for projektet. Det er vigtigt, at foreningens medlemmer viser overfor kommunen, at behovet for en gymnastikhal med fastopstillede redskaber og springgrave er stort og det sker blandt andet ved talstærkt fremmøde ved denne type af arrangementer. På dagen vil være mulighed for at høre nærmere om projektet samt at stille spørgsmål og give sin mening til kende omkring funkionalitet og ønsker til Gymnastikkens Hus. Tilmelding kan ske til Sofie Berglund: Denne e-mail adresse bliver beskyttet mod spambots. Du skal have JavaScript aktiveret for at vise den..
 
 
Med venlig hilsen
Anders Thorup Prendergast
Formand for Nivå Gymnastikforening