Facebook

Job i NG

Vi kan altid bruge flere instruktører i Nivå Gymnastikforening

Læs mere her.

Nivå Gymnastikforening tilbyder nu også Zumba! Indtil videre indtil jul, men hvis det bliver en success vil der være mulighed for at fortsætte i 2012.

Holdnummer: 20

Undervisningen foregår mandage kl. 18.00-18.55 i Holmegårdshallen sal 2.

Første undervisningsgang er d. 3. oktober, herefter 10 træninger, indtil d. 12 december.

ZUMBA Fitness® er for ALLE. Tykke som tynde, høje som lave, unge som gamle. Gå ikke glip af denne motionsform, der har taget danskerne med storm. Vi danser til lækre latinamerikanske rytmer. Der bliver garanti for at få svinget med hofterne, sved på panden og ikke mindst smil på læben. Det er ikke unden grund, at bliver det kaldt motion i forklædning.

Prisen er 300 kr. for alle 10 gange.

Maksimalt 40 deltagere på holdet og der er en minimumsalder på 13 år.

Instruktør: Pernille Juul, Certified Zumba-, Zumbatoning & ZumbAtomic-instructor, mail: Denne e-mail adresse bliver beskyttet mod spambots. Du skal have JavaScript aktiveret for at vise den., tlf. 24866642

Tilmelding skal foretages på følgende link: http://ng-gymnastik.dk/index.php?option=com_wrapper&view=wrapper&Itemid=42