Facebook

Job i NG

Vi kan altid bruge flere instruktører i Nivå Gymnastikforening

Læs mere her.

Byd velkommen til foreningens nye fuldtidsansatte aktivitetskoordinator og træner.
 
Det er med stor glæde, at vi byder velkommen til Zakarias Hoskin.
 
Han skal stå for koordinering af events, daglig drift samt undervise på flere af foreningens dygtige konkurrencehold. Ligeledes skal han arbejde videre med samarbejdet mellem skoler og daginstutitioner i Fredensborg kommune og Nivå Gymnastikforening.
 
Zakarias er 20 år og kommer fra Herlev. Han er vokset op med konkurrencegymnastik og har dannet sig viden og holdninger til sporten, som falder godt i spænd med foreningens grundværdier omkring gymnastisk udvikling. 
I løbet af de seneste år, har han dannet sig en forståelse for sammenhold og hvad det vil sige at bidrage til fællesskabet i gennem livet på efterskole og kostgymnasium. Dette er vi sikre på kan være med til at bibeholde et sundt og stabilt miljø i undevisningen.
 
Zakarias har en masse erfaring som både gymnast og træner. Han har gennem årene været træner hos GHG TeamGym Herlev og Svendborg Gymnastikforenings konkurrencehold. Han har deltaget i nationale og internationale konkurrencer i TeamGym både for klubhold og landshold.
 
Zakarias sætter stort fokus på den enkelste gymnasts kontinuerlige udvikling fra micro til senior, og derved vedvare foreningens røde tråd. Yderligere vil han sætte fokus på de tekniske og fysiologieske krav som sporten stiller for at få succesrige - og gode gymnastiske oplevelser.
 
Nivå Gymnastikforening glæder sig til samarbejdet med Zakarias.