Facebook

Job i NG

Vi kan altid bruge flere instruktører i Nivå Gymnastikforening

Læs mere her.

Søndag den 13. juni blev det årlig klubmesterskab for foreningens mandlige- og kvindelige idrætsgymnaster afholdt. Der blev vist alt fra begyndergymnastik til gymnastik på højt gymnastisk niveau. Alle gymnaster fik overrakt sponsorgaver fra BERGMANN, Kontorfællesskab af statsautoriserede revisorer. Det var en rigtig hyggelig dag for både gymnaster, trænere og forældre.
 

Konkurrencehold piger: 
Nr. 1: Marie Skammelsen
Nr. 2: Olivia Wray
Nr. 3: Hannah Styrbæk Hansen

Konkurrencehold drenge:
Nr. 1: Emil Zavilla
Nr. 2: Elias Rosted
Nr. 3: Aske Rosted

Talenthold piger:
Nr. 1: Ida Marie Andersen
Nr. 2: Lilli Christensen
Nr. 3: Mila Bråten

GUS drenge:
Nr. 1: Uffe Høy
Nr. 2: Christian Riisbjerg
Nr. 3: Santos Hellung-Larsen

Aspiranthold piger:
Nr. 1: Cecilie Miltoft
Nr. 2: Julie Skieller
Nr. 3: Louise Klauber